Автор:
Виктория Тодорва
сряда 10 юни 2026 07:53
сряда, 10 юни 2026, 07:53
СНИМКА: Министерство на външните работи
Размер на шрифта
Със среща на върха в София ще бъде отбелязана 30-годишнината от създаването на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа. Домакин е президентът Илияна Йотова.
В рамките на форума ще заседават министрите на външните работи на страните участнички в Процеса.
Ще се проведе и среща на българския външен министър Велислава Петрова с индийския ѝ колега Субраманям Джайшанкар.
Двамата ще обсъдят двустранните отношения и актуални въпроси от международния дневен ред.
По публикацията работи: Виктория Димитрова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!