Среща между външните министри на България и Индия в София

Среща между външните министри на България и Индия в София

СНИМКА: Министерство на външните работи

Размер на шрифта

Със среща на върха в София ще бъде отбелязана 30-годишнината от създаването на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа. Домакин е президентът Илияна Йотова.

В рамките на форума ще заседават министрите на външните работи на страните участнички в Процеса.

Ще се проведе и среща на българския външен министър Велислава Петрова с индийския ѝ колега Субраманям Джайшанкар.

Двамата ще обсъдят двустранните отношения и актуални въпроси от международния дневен ред.

 

По публикацията работи: Виктория Димитрова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!