петък 12 юни 2026 01:25
петък, 12 юни 2026, 01:25
Снимката е илюстративна
СНИМКА: Радио Видин архив
Размер на шрифта
В Кнежа задържаха мъж, проявил жестокост към животно. Предстои да му бъде повдигнато обвинение за хулигантство.
Полицаи от районното управление в Кнежа бързо са установили мъжа, теглил с колата си куче. Сигналът за това е подаден от жена на телефон 112.
Тя обяснява, че лек автомобил "Опел" тегли по пътното платно куче, което е вързано него. Кадри със станалото са били разпространени и в социалните мрежи.
Веднага към мястото е насочен автопатрул от районното управление. Полицаите установили извършителя – 65-годишен мъж, който е собственик на кучето.
Въпреки че не са констатирани външни травми, животното веднага е транспортирано в клиника, като според прегледите то е в добро състояние.
Извършен е оглед, образувано е досъдебно производство и случаят е докладван на компетентната прокуратура. Собственикът на кучето е задържан, предстои да му бъде повдигнато обвинение за хулиганство.
По публикацията работи: Даниела Савова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!