Служители в "Напоителни и системи" против уволнението на шефа си

петък, 12 юни 2026, 02:13

Снимката е илюстративна

Снимката е илюстративна

СНИМКА: BNR

Размер на шрифта

Служителите на "Напоителни системи" - клон "Горна Тунджа" в Стара Загора започнаха подписка в подкрепа на освободената като управител на клона докт-р Анастасия Гидикова и обявиха готовност за протести.

За освобождаването си от поста управител на "Напоителни системи" - клон "Горна Тунджа" Анастасия Гидикова научава от служебен имейл, получен в края на работния ден. В него не са посочени мотиви за отстраняването ѝ.

"Аз нямам заповед, нямам нищо все още, но с този имейл ми забраняват да изпълнявам задълженията си и да бъда на територията на "Напоителни системи".

Анастасия Гидикова е ръководител на клона от август 2023 година и решението за уволнението ѝ идва два месеца преди да изтече тригодишният ѝ мандат.

Според служителите, през този период са направени значителни промени в работата, които са довели до подобряване на финансовите резултати и дейността на предприятието като цяло.

"Просто сме изненадани и учудени как може дружество, което е наистина толкова добре работещо, с един управител, който толкова добре се справя, да бъде отстранен по този начин"

"Предполагам, че чисто политически са причините. Поне да се направи една проверка и да се види има ли основание за това освобождаване", казват някои от работещите. 

В знак на несъгласие с уволнението и в защита на доскорошния управител, колективът започна подписка, която ще бъде изпратена до ръководството на "Напоителни системи" и до  принципала Министерство на земеделието. До момента в нея са се подписали над 70% от работещите в предприятието.

По публикацията работи: Даниела Савова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!