България

Новина

София е домакин на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун

София е домакин на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун

СНИМКА: Прессекретарият на държавния глава

Размер на шрифта

Президентът на България Илияна Йотова даде началото на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун, на която е и патрон. Тази година домакин е София.

„Това е триумф на духа над изолацията, предразсъдъците, самотата. Ние сме част от вас и вие сте част от нас. Казват, че сте момчетата и момичетата на усмивката. Аз зная обаче, че не само усмивката грее на лицата ви, най-голямата усмивка и най-жаркото слънце е в душите ви, защото вие сте невероятни. Показвате, че човешките възможности нямат граница“, каза държавният глава.

Преди официалното откривате имаше шествие на участниците през центъра на София. Спортисти от Египет, Мексико, Ирландия и Полша са сред участниците на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун. То продължава до сряда.

По публикацията работи: Лилия Герчева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!