Автор:
Андрей Борисов
понеделник 15 юни 2026 02:56
понеделник, 15 юни 2026, 02:56
Университет по архитектура, строителство и геодезия
СНИМКА: Ани Петрова
Размер на шрифта
В Университета по архитектура, строителство и геодезия ще бъдат представени резултатите от благотворителната инициатива „Студентите бягат с УАСГ“. Събраните средства от нея ще бъдат предоставени на студенти с онкологични заболявания.
Във второто издание на благотворителната кауза „Студентите бягат с УАСГ“ тази година се включиха над 1400 души от 29 университета и 16 държави – почти три пъти повече участници в сравнение с 2025-а.
Студенти, преподаватели, представители на бизнеса, доброволци, чуждестранни студенти и деца бяха обединени от спорта в подкрепа на кауза с висока обществена значимост. Шосейното бягане се проведе на 16 май в София.
Посланици на маратона бяха двукратната олимпийска шампионка по спортна стрелба Мария Гроздева, световният шампион и рекордьор в плуването Цанко Цанков, който също се включи в бягането, световният шампион и олимпийски медалист в сноуборда Тервел Замфиров, както и олимпийската медалистка в биатлона Лора Христова.
На церемонията в УАСГ от 15:00 часа днес ще бъде обявен размерът на събраните средства от благотворителната инициатива и начинът, по който те ще достигнат до нуждаещите се студенти.
Амбицията на академичното ръководство на Строителния университет е инициативата „Студентите бягат с УАСГ“ да се превърне в устойчива традиция.
По публикацията работи: Савина Спасова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!