вторник 23 юни 2026 09:57
вторник, 23 юни 2026, 09:57
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
Работодатели, синдикати и властта ще разгледат четири законопроекта, внесени от "Демократична България" и от "Продължаваме промяната", свързани с осигуровките на държавните служители и ползването на отпуск след раждане.
Предложенията вече са внесени в Народното събрание. От ДБ предлагат постепенно, за осем години, държавните служители поетапно да плащат осигуровките си до достигане на 40%, пише БНТ.
От Българската стопанска камара обявиха, че подкрепят подобна мярка, но не и без икономическа обосновка.
Управляващите към момента подкрепят поправките, но днес се очаква становището и на министерството на финансите.
По публикацията работи: Стоян Терзиев
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!