Култура

Новина

Галаспектакъл в НДК за половин век на ансамбъл "Тракия"

Фолклорен ансамбъл „Тракия" е създаден през 1974 година в Пловдив

неделя, 20 октомври 2024, 05:25

Галаспектакъл в НДК за половин век на ансамбъл "Тракия"

Размер на шрифта

Фолклорен ансамбъл "Тракия" ще отбележи 50-годишния си юбилей с галаспектакъл в зала 1 на НДК в София тази вечер. Под мотото „50 години емоция“ музикантите, танцьорите и певците на ансамбъла ще представят 20 от най-емблематичните произведения от репертоара на формацията. 
Специални гости на галаконцерта в София ще са хор „Мистерията на българските гласове“ и Гвардейският представителен духов оркестър.
Фолклорен ансамбъл „Тракия" е създаден през 1974 година в Пловдив. Основател, вдъхновител и главен художествен ръководител е проф. Кирил Дженев. Диригент на хора е доц. Стефан Мутафчиев, а на оркестъра - проф. Николай Стойков.
През своя 50-годишен творчески път „Тракия" е популяризирал българският фолклор в над 60 държави и стотици градове по света и се е превърнал в емблема на фолклорното изкуство в България.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!