Новини

Новина

409 акта и 2594 глоби с фиш получиха за седмица шофьори-нарушители

понеделник, 9 декември 2024, 14:10

409 акта и 2594 глоби с фиш получиха за седмица шофьори-нарушители

Размер на шрифта

При засилени проверки по линия на пътната безопасност от 6 до 8 декември служители от пловдивската дирекция на МВР са заловили десетима мъже, управлявали автомобили под въздействие на алкохол или наркотици.  Сред пияните водачи най-висок резултат – над 2 промила, дрегерът отчел  при 65-годишен, предизвикал катастрофа с материални щети с „Мицубиши“ в района на 90 км на източния обходен път.
Шофьори на два автомобила от марката „БМВ“ пък били с около 1,9 промила. Единият, който е на 38 години, е заловен в село Йоаким Груево при рутинна проверка от  екип на РУ-Стамболийски.  За другия се наложило кратко издирване от служителите на реда в Първомай, след като предизвикал самостоятелно пътно произшествие и избягал. При справка в информационната система се оказало, че 27-годишният мъж вече има криминалистическа регистрация и е осъждан за подобно престъпление.
В село Старосел и на територията на Пето и Шесто районни управления в Пловдив са установени водачи на 24, 37 и 49 години, седнали зад волана с алкохол в кръвта над допустимото. Други трима пък попаднали в ареста на Първо РУ заради шофиране в неадекватно състояние след употреба на високорискови вещества. Срещу всички извършители са започнати бързи производства.
В рамките на контролната дейност през изминалата седмица от ОДМВР – Пловдив са издадени 409 акта и 2594 глоби с фиш за нарушения на Закона за движение по пътищата. Общо 196 са водачите, получили електронни фишове за движение със скорост над разрешената в населените места. При проверките на пътя са установени 6 неправоспособни.
Регистрирани са 33 пътнотранспортни произшествия с материални щети и 11, при които са пострадали 19 участници.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!