Новина
С великденско гмуркане в морето започва юбилейният сезон на остров Света Анастасия
събота 4 май 2024 06:15
събота, 4 май 2024, 06:15
СНИМКА: БТА
Размер на шрифта
Туристическият комплекс "Света Анастасия" край Бургас, който е и сред най-посещаваните български черноморски обекти, отбелязва 10-години от своето откриване като туристическа дестинация. Затова и туристическият сезон тази година започва по-рано – официалното му начало е на 6 май, понеделник, със символично "великденско гмуркане" на водолазите от сдружение "Приятели на морето". След него празникът продължава и с музика на плажа, приготвяне на ястия от миди на тенекия и задължително – с "островно пиво".
Център в програмата е изложба с икони, която беше открита още на 1 май на острова. "Те са подредени в преддверието на островната църква и ще са един от новите акценти за това лято" – отбелязва в съобщение за БНР Варна управителят на туристическия комплекс Павлин Димитров.
Каноничните образи са дело на бургазлиите Тошко Вачев и Джанета Русева. Богатата културна програма се допълва от театрални спектакли, концерти и други интересни събития.
Снимки: БТА, Facebook / St.AnastasiaIsland
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!