Живот БГ

Новина

Борис Бонев: ГЕРБ е продал съоръженията на Витоша за 8 млн. лв.

неделя, 19 май 2024, 09:06

Борис Бонев: ГЕРБ е продал съоръженията на Витоша за 8 млн. лв.

Размер на шрифта

Столичният кмет Васил Терзиев припомни поетия ангажимент до края на мандата му през 2027 г. да има поне един работещ лифт на Витоша. На брифинг по повод неработещите съоръжения в планината той заяви, че няма как да има очаквания за шест месеца да бъде решен проблем, наследен от старото управление на Столичната община и датиращ от 2007 г.
От ГЕРБ пробват да хвърлят вината на някой друг за нещо, което те са сътворили, продавайки лифтовете с един безумен договор, който не защитава интересите ни по никакъв начин”, коментира кметът. Общинският съветник Борис Бонев от “Спаси София” добави, че партията е продала на безценица – за 8 млн. лв., въжените линии и съоръжения.
По-рано днес от групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет поискаха оставката на зам.-кмета по правните въпроси и обвиниха в бездействие Васил Терзиев относно Симеоновския лифт.