петък 13 октомври 2023 05:46
петък, 13 октомври 2023, 05:46
СНИМКА: Личен архив/ Симона Александрова
Размер на шрифта
Симона Александрова от Шумен завършва с отличие специалност „Медицинска сестра“ във Филиал Шумен на Медицински университет – Варна.
Днес тя ще получи дипломата си на официална церемония заедно с още 46 сестри и акушерки.
Сестрата отличник вече работи в Клиничната лаборатория на МБАЛ Шумен, но продължава обучението си. Иска да стане старша сестра, не се бои да оглави и тежко отделение, като хирургично.
Симона не крие, че вече се е сблъскала с трудностите в здравната ни система. Още вярва, че ниското заплащане и негативното отношение към здравните специалисти могат да се променят и млади кадри, като нея, да останат в родината си.
Чуйте интервю на Цветелина Георгиева със Симона Александрова.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!