Евакуираха цех заради изтичане на газ

петък, 5 юни 2026, 11:19

Евакуираха цех заради изтичане на газ

СНИМКА: ОДМВР Шумен

Размер на шрифта

Екипи на пожарната и полицията в Дулово предотвратиха инцидент с пропан-бутан, станал след компрометиране на тръбопроводи на подземна цистерна в цех за преработка на ядки. Сигналът е подаден около 19:00 часа вчера, съобщават от Областната дирекция на МВР в Силистра.

По първоначални данни, обилните валежи са изтласкали цистерната към повърхността, което е довело до скъсване на тръбите и загазоване на района. Работниците са били евакуирани, а движението – отцепено.

Действията на място са ръководени от директора на пожарната в Силистра комисар Евлоги Стамов. Газоподаването към пещите е спряно, а изпускането на газа е извършено под постоянен контрол.

След обезопасяване на съоръжението противопожарните екипи са останали на дежурство до пълното ликвидиране на произшествието. Пострадали няма.

По публикацията работи: Велмира Стефанова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!