петък 5 юни 2026 11:53
петък, 5 юни 2026, 11:53
МВР в действие
СНИМКА: ОДМВР Шумен
Размер на шрифта
.Две момчета от Върбица откраднали лек автомобил и се блъснали в ограда. Това съобщават от шуменската полиция.
Сигналът за кражбата е подаден от 62-годишен мъж от Върбица. Той съобщил, че на 4 юни около 02:30 часа автомобилът му „Фолксваген Голф“ е отнет противозаконно.
В хода на извършена незабавна проверка по сигнала е установено, че деца от Върбица се качили в леката кола с оставения на таблото ключ, задвижили автомобила и малко след това леко се ударили в ограда на имот в града.
Работата с непълнолетните, на 15 и 12 години, продължава инспектор от Детска педагогическа стая при РУ - Велики Преслав. Предстои издаване на актове за установени административни нарушения по Закона за закрила на детето. Автомобилът е върнат на собственика.
По публикацията работи: Велмира Стефанова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!