Новини Шумен

Новина

Лаборатория за изкуство в Шумен

неделя, 7 юни 2026, 09:51

Лаборатория за изкуство в Шумен

СНИМКА: СУ "Сава Доброплодни"

Размер на шрифта

СУ„Сава Доброплодни“ посрещна днес 200 млади творци от цялата страна, които са достигнали до финалния етап на Националното състезание по изобразително изкуство „Лаборатория за изкуство“. Това съобщиха от учебното заведение.

Организатор е Министерството на образованието и науката. Официалният старт беше даден с тържествен концерт.

При първото издание младите творци са били по-малко от 2000 ученици от 92 училища, а днес състезанието привлича над 3000 ученици от 130 училища в страната.Тази тенденция показва нарастващия интерес към изобразителното изкуство и необходимостта от подобни платформи, които дават възможност на талантливите деца да развиват и демонстрират своите способности.

В състезанието участват ученици от четвърти, пети, шести, седми и десети клас, разпределени в пет възрастови групи, които днес ще покажат своите знания и умения в залите на СУ „Сава Доброплодни“.

Състезанието изисква както практически художествени способности, така и солидни познания по история на изкуството. Участниците ще бъдат оценявани по способността си да мислят творчески и да представят оригинални интерпретации на поставените художествени теми.

По публикацията работи: Ивелина Иванова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!