неделя 7 юни 2026 09:51
неделя, 7 юни 2026, 09:51
СНИМКА: СУ "Сава Доброплодни"
Размер на шрифта
СУ„Сава Доброплодни“ посрещна днес 200 млади творци от цялата страна, които са достигнали до финалния етап на Националното състезание по изобразително изкуство „Лаборатория за изкуство“. Това съобщиха от учебното заведение.
Организатор е Министерството на образованието и науката. Официалният старт беше даден с тържествен концерт.
Състезанието изисква както практически художествени способности, така и солидни познания по история на изкуството. Участниците ще бъдат оценявани по способността си да мислят творчески и да представят оригинални интерпретации на поставените художествени теми.
По публикацията работи: Ивелина Иванова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!