Автор:
Ивелина Иванова
неделя 7 юни 2026 13:38
неделя, 7 юни 2026, 13:38
СНИМКА: Клуб "Педагози"
Размер на шрифта
След дълги години в класната стая, днес те пак са активни, но по различен начин. Пенсионирани учители от Исперих продължават да участват в обществения и културния живот на града чрез клуба „Педагози“, който тази година отбеляза 10 години от създаването си.
„Учителят си остава учител за цял живот“, казва Стоянка Пешева, 38 години педагог в училище „Христо Ботев“ в Исперих, част от клуб „Педагози“ още от създаването му. Членовете на клуба организират литературни срещи, представяния на книги, участват в конкурси, маратони на четенето и поддържат активна връзка с училищата и читалището в града.
Според Стоянка Пешева днешното училище е по-различно и по-демократично, но отношенията между учител и ученик трябва да останат изградени върху уважение, справедливост и доверие.
„Учителят трябва непрекъснато да учи, да познава света на децата и да има единство между думи и дела. Учениците веднага усещат, когато това липсва“, казва тя.
Чуйте интервю на Ивелина Иванова със Стоянка Пешева.
По публикацията работи: Ивелина Иванова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!