понеделник 8 юни 2026 15:14
понеделник, 8 юни 2026, 15:14
СНИМКА: БТА
Размер на шрифта
Днес напускам МВР. Да избирам между поста и принципите си е невъзможно. Да обещавам действия, когато се налага да мълча - също. Това написа главният секретар на МВР Георги Кандев в профила си в социалните мрежи и допълни:
"Разбрах
посланието. 30 години нося униформата със съзнанието, че законът е
гръбнакът на държавата, че задачата на полицая не е да е удобен, а да е
полезен. Затова не мога да бъда човекът, който просто ще гледа страшно в
камерите. Моята задача винаги е била да търся истината, да нося
отговорност и да вземам решения, когато е трудно. В месеците
преди изборите доказах, че мога да я изпълня, когато имам свобода и
подкрепа. Всички полицаи го доказахме. Не искам да нося отговорност за
решения, които не вземам, и за фасада, която не искам да подпирам с
името си. За доверието на хората няма указ".
Информацията беше потвърдена и официално. Вътрешният министър Иван Демерджиев потвърди, че Кандев е заявил желание да напусне системата, като посочените мотиви са били "само лични".
Георги Кандев беше назначен за заместник главен секретар на МВР от служебното правителство на Андрей Гюров. Той не беше назначен за титуляр, затова пое поста със заповед на тогавашния вътрешен министър Емил Дечев. Преди това беше полицейско аташе в Сърбия.
По публикацията работи: Велмира Стефанова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!