Любо Киров и Мона на национално турне из България и със съвместна песен - "Луна"

четвъртък, 11 юни 2026, 14:13

Любо Киров и Мона на национално турне из България и със съвместна песен - "Луна"

СНИМКА: The Trackers

Размер на шрифта

Любо Киров тръгва на национално турне в България. В него се включва и младата изпълнителка Мона. Двамата имат и съвместна песен - "Луна". Сингълът, по думите на Любо Киров, е основно заслуга на Мона като музика и текст.

"Ами не е точно така. Благодаря иначе, но песента нямаше да бъде това, което хората слушат, ако не беше Любо, защото той придаде една съвсем друга енергия на това парче и даде нов облик", контрира певицата.

За работата си с младите хора, Любо Киров сподели:

"Да избираш да работиш, с който и да било, се усеща във въздуха и много бързо се разбира дали искаш или не искаш, независимо от поколенията. Да, случвало се във времето, аз имам колаборации с по-млади изпълнители от мен, но не и с всички и не на всяка цена. Просто тук се получи чудо.

С Мона не се познавахме толкова отдавна. Моята среща с нея беше много интересна в националния ефир, на селекцията на Евровизия, тя ме разплака с изпълнението си. Аз не можах да разбера какво ми се случва, защото ми подейства чисто емоционално. И си казах, това е изпълнител от ново поколение, който носи сила в себе си, без да осъзнава какво има. Тогава направихме връзка. Тя предложи да направим нещо.

Казах веднага, че се съгласявам. Не съм се замислил, защото усетих, че това е вярното решение. Има неща, които се случват. Вярно, има неща, които се правят комерсиално, но аз никога не съм бил вътре в тях. Това не е комерсиален проект. Този проект не е целял нито да вдига имиджа на Любо, нито аз пък да помагам на младото поколение, защото харесването от младите хора към нея е достатъчно голямо, за да има нужда от такъв като мен. Просто се получи органично и затова смея да твърдя, че "Луна" е истински музикален хубав проект. Аранжиментът го направи Денис Попстоев.

"И най-якото е, че в този проект сме трима човека, и всеки  от нас има свой собствен прочит на музиката. В "Луна" можем да открием тези различни музикални стилове как се преплитат и мисля, че точно заради това хората пишат коментари, че усещат песента много дълбоко в душата си и че нещо ги кара да настръхват. Може би е точно от това, че сме истински", допълва певицата Мона.

Чуйте цялото интервю на Боян Бочев с двамата изпълнители в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Йорданова Давранова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!