Сто камери ще следят за нерегламентираното изхвърляне на отпадъци в София

четвъртък, 11 юни 2026, 15:27

Сто камери ще следят за нерегламентираното изхвърляне на отпадъци в София

СНИМКА: Георги Нейков, БНР

Размер на шрифта

Сто камери ще следят за нерегламентираното изхвърляне на отпадъци в София. Предложението на зам.-кмета в направление "Околна среда" в Столичната община Николай Неделков бе прието от общинските съветници. Те утвърдиха отпускането на средства, с които да бъдат закупени автономни устройства, с които да се контролира и най-вече да не се допуска нерегламентираното изхвърляне на отпадъци на територията на София.

Без да скрие, че Столичната община има проблем с изхвърлянето на едрогабаритни и строителни отпадъци, както и нерегламентираното изхвърляне на земни маси, зам.-кметът в направление "Околна среда" Николай Неделков посочва в приетия доклад, че видеонаблюдението би осигурило по-ефективно решение, тъй като наличният контролен ресурс не позволява осигуряване на постоянно физическо присъствие във всички рискови точки в София.

По думите на Неделков, 100-те автономни камери ще осигурят непрестанен контрол върху нерегламентираното изхвърляне на отпадъци, като ще бъдат поставени и на основните локализирани незаконните сметища.

Подробности можете да чуете в репортажа на Златина Петкова.

По публикацията работи: Полина Начева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!