Новини

Новина

Отвориха за движение ремонтираната ул. "Резбарска"

петък, 12 юни 2026, 12:28

Отвориха за движение ремонтираната ул. "Резбарска"

СНИМКА: Столична община

Размер на шрифта

След месеци на строителни дейности, свързани с възстановяването на ул. "Резбарска", която беше силно повредена заради изграждането на новия участък на метрото, улицата отново е отворена за движение и връзката в района е възстановена, съобщи кметът на район "Подуяне" Кристиян Христов.

Изградено е ново пътно платно, завършени са тротоарите и е положена пътната маркировка, поставена е и вертикалната сигнализация. С тази промяна вече не е необходимо движението да минава по ул. "Милен Цветков".

Дълго време този участък беше затворен и промените в организацията на движение са съществени, отбеляза Христов, като призова шофьорите да бъдат внимателни и да следват стриктно пътните знаци и маркировката както по ул. "Резбарска", така и по бул. "Владимир Вазов".

По публикацията работи: Елица Елефтерова - Иванова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!