петък 12 юни 2026 19:36
петък, 12 юни 2026, 19:36
СНИМКА: Столична община
Размер на шрифта
Движението на влаковете по третата линия на метрото в участъка между станциите "Орлов мост" и "Хаджи Димитър" се възстановява предсрочно още от 15 юни, съобщи кметът на столичния район "Подуяне" Кристиян Христов.
Строителните дейности, свързани с бъдещото отклонение на подземната железница към квартал "Слатина", приключват по-рано от планираното, което позволява директната връзка с центъра на града да бъде пусната седмица преди очаквания срок.
С пускането на подземните влакове се закрива извънредната автобусна линия М3, която обслужваше пътниците по време на ремонта.
За жителите, които пътуват към "Левски Г", се разкрива временна тролейбусна линия 1ТБ, която ще се движи между метростанция "Хаджи Димитър" и ж.к. "Левски Г".
"Вече сме съвсем близо до следващата важна стъпка и пускането в експлоатация на трите нови метростанции, които ще осигурят на "Подуяне" още по-бърза и удобна връзка с града ни“, подчерта Кристиян Христов.
Следващото разширение на третия лъч се очаква да подобри значително транспортната свързаност и да облекчи наземния трафик в източните райони на столицата.
По публикацията работи: Елица Елефтерова - Иванова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!