вторник 16 юни 2026 11:45
вторник, 16 юни 2026, 11:45
СНИМКА: Pixabay
Размер на шрифта
Започна разширението на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне". Това е следващата голяма стъпка в развитието на ВиК инфраструктурата на квартала и един от най-чаканите проекти от жителите, отбеляза кметът на район "Младост" Ивайло Кукурин.
Реализацията на проекта ще осигури по-добро отвеждане и пречистване на отпадните води, както и по-ефективно отводняване на улиците и прилежащите имоти при интензивни валежи. Проектът включва и подмяна на водоснабдителната система в засегнатите участъци.
Строителните дейности започнаха на 15 юни 2026 г. и ще се изпълняват поетапно, така че да бъдат ограничени максимално неудобствата за живеещите в района, съобщават от администрацията.
В периода до 18.08.2026 г. ще се работи по:
- ул. "Цветна градина" – между ул. "Самоковско шосе" и ул. „3-ти май";
- ул. "Пионерска" – между ул. "Самоковско шосе" и ул. "3-ти май";
- ул. "12-ти април" – между ул. "Урвишка крепост" и ул. "Васил Пешев".
По публикацията работи: Елица Елефтерова - Иванова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!