Новини

Новина

Столичната община и Сдружението за модерна търговия обединяват усилия за София

четвъртък, 18 юни 2026, 10:42

Столичната община и Сдружението за модерна търговия обединяват усилия за София

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Подобряване на градската среда, насърчаване на устойчиви практики и реализиране на съвместни инициативи в полза на гражданите на София. Затова ще работят съвместно Столичната община и Сдружението за модерна търговия.

Началото на дългосрочно партньорство беше дадено на среща между кмета на София Васил Терзиев и изпълнителния директор на СМТ Николай Вълканов. Те обсъдиха възможностите за сътрудничество по редица теми, сред които екологични инициативи, внедряване на депозитна система, развитие и модернизация на търговската инфраструктура в София, както и партньорства в социално отговорни проекти и кампании в полза на гражданите.

"Изграждането на предвидим, прозрачен и конструктивен диалог с бизнеса е сред основните приоритети на Столична община", заяви кметът Васил Терзиев.

"Модерната търговия има съществено значение не само за качеството на живот на софиянци, но и за внедряването на зелени политики, устойчиво градско развитие, дигитализация и подкрепа на местните общности", допълни той.

И двете страни се обединиха около разбирането, че ефективното партньорство между местната власт и бизнеса е важна предпоставка за развитието на по-модерен, устойчив и привлекателен град.

По публикацията работи: Полина Начева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!