Новини

Новина

В началото на лятото – повече от половината градски чешми в София не работят

понеделник, 22 юни 2026, 09:21

В началото на лятото – повече от половината градски чешми в София не работят

СНИМКА: БГНЕС

Размер на шрифта

От общо 224 обществени чешми в столицата едва около половината са в добро състояние. Останалите или са пресъхнали, или се нуждаят от основен ремонт, съобщава NOVA.

Най-сериозен е недостигът в район "Подуяне“, където в момента няма нито една действаща градска чешма.

Според Столичната община, вандализмът е основната причина за лошото състояние на чешмите.

"Доста често се крадат канелки, правят се графити върху чешмите. Получаваме сигнали, но не толкова бързо, колкото очакваме и ремонтът отнема повече време", коментира Георги Пеев, координатор "Чешми“ към Столичната община.

През 2025 година СО одобри план за изготвяне на регистър на чешмите, но все още такъв няма.

По публикацията работи: Полина Начева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!