вторник 23 юни 2026 13:45
вторник, 23 юни 2026, 13:45
СНИМКА: Столична РФК
Размер на шрифта
Маг.-фарм. Лилия Караманчева-Добрева бе отличена с приза „Магистър-фармацевт на годината“ от Столичната фармацевтична колегия в навечерието на професионалния празник – Еньовден.
Официалната церемония на годишните награди на Българския фармацевтичен съюз бе част от програмата на Български фармацевтични дни.
Номинацията бе направена от Управителния съвет на РФК София-столична в знак на признание за нейния дългогодишен принос към развитието на фармацевтичната професия, активната ѝ работа за съсловната организация и утвърждаването на магистър-фармацевтите като значими медицински специалисти в обществото, съобщиха на БНР от РФК.
"Нашата професия има много лица – ежедневна грижа и доверие в аптеката, наука и образование, производство, дистрибуция, профилактика и здравна комуникация. Но всички сме обединени от една цел – да бъдем полезни за здравето на пациента. За разлика от Google и AI, фармацевтът поема професионална и морална отговорност", изтъкна маг.-фарм. Караманчевапо време на церемонията.
Тазгодишните отличия бяха изработени от истински билки, допълват от РФК. Те символизират връзката между фармацията и лечебните растения и дори издават характерния звук на изсушени билки при движение.
По публикацията работи: Георги Нейков
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!