Новина
Прекратиха договора на лекаря, определил нараняванията на 18-годишната ученичка като лека телесна повреда
вторник 1 август 2023 13:00
вторник, 1 август 2023, 13:00
УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора.
СНИМКА: Радио Стара Загора
Размер на шрифта
Трудовият договор на съдебният лекар, изготвил медицинската експертиза на 18-годишното момиче от Стара Загора, е прекратен, съобщи проф. Йовчо Йовчев, директор на УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович".
Той уточни, че медикът е отстранен до приключване на разследването, образувано срещу 26-годишния Г. Н. Мъжът е обвинен, че е нанесъл 21 порезни рани, счупил е носа и е обръснал главата на жертвата си. Той беше освободен с решение на тричленен състав на Окръжния съд, след като нараняванията описани в първата медицинска експертиза бяха изтълкувани от обвинението и приети от съдебния състав като лека телесна повреда.
Д-р Теодор Стаматов беше потърсен за коментар на решението за отстраняването му, но не отговори на телефонно позвъняване.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!