Пет учебни заведения в Старозагорско получиха заплашителни съобщения

сряда, 3 юни 2026, 11:18

Пет учебни заведения в Старозагорско получиха заплашителни съобщения

СНИМКА: БНР

Размер на шрифта

Пет учебни заведения в Старозагорска област са получили злоумишлени съобщения вчера, съобщиха от полицията.

Сигналите са постъпили в две училища – едното в Казанлък, а другото в село Обручище, както и в три детски градини в Казанлък.

Полицейски екипи са извършили проверки навсякъде, като при огледите не са открити съмнителни предмети. Учебният процес е продължил.

Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства продължава.

Сигналите за бомби в учебни заведения в страната са изпратени от сайт в Италия, заяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.

По публикацията работи: Таня Балабанова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!