Ученици от СУ "Максим Горки" представят китайската култура на открита сцена

Летният театър в Стара Загора посреща "Духът на Китай"

четвъртък, 11 юни 2026, 11:11

Постер на концерта

Постер на концерта

СНИМКА: СУ "Максим Горки"

Размер на шрифта

Концертът "Под липите – духът на Китай", организиран от Средно училище „Максим Горки“, ще се състои на 11 юни от 19.00 часа на сцената на Летния театър в Стара Загора.

Събитието бележи нов етап в утвърдената училищна традиция за представяне на китайската култура, като за първи път празникът излиза на откритата сцена на Летния театър. В концерта ще участват ученици от VIII до XI клас, които чрез песни, танци и демонстрации ще представят богатството на древните източни традиции пред старозагорската публика.

Основната цел на инициативата е не само да покаже творческите способности на младите хора, но и да популяризира изучаването на китайски език като мост между различните култури, каза преподавателят Йоана Маринова. Тя допълни, че сред очакваните официални гости са представители на Посолството на Китайската народна република в България и на Институт "Конфуций" в София – дългогодишни партньори на училището.

Концертът е замислен като пътешествие в пет части. Чрез него участниците и публиката ще преминат през темите за младостта, златните епохи на китайската култура, традиционното майсторство, хармонията между сила и нежност, както и символиката на дракона, уточни Йоана Маринова.

По публикацията работи: Десислава Крачолова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!