Новина
27-годишен от Мъглиж е шофирал дрогиран и опитал да избяга
четвъртък 11 юни 2026 16:32
четвъртък, 11 юни 2026, 16:32
Стоп палка полиция
СНИМКА: Радио Видин
Размер на шрифта
27-годишен жител на град Мъглиж е привчелен като обвиняем за притежание на наркотици, шофиране след употреба на наркотични вещества и опит да избяга от полицията, информират от Районна прокуратура-Стара Загора.
Случаят е от 8 юни. Мъжът, с инициали С.Ш., е спрян с колата си в Мъглиж от полицейски служители. При излизането си от автомобила той побегнал, при което изхвърлил чантата си, в която имало наркотични вещества, а при тестване с техническо средство същото показало, че 27-годишния мъж е управлявал автомобила след употреба на наркотично вещество. Като пробата е показала наличие на амфетамин и метамфетамин.
Повдигнато му е и второ обвинение за това, че без надлежно разрешително е държал високорискови наркотични вещества, в случая малко количество марихуана и метамфетамин, установено с химическа експертиза.
Мъжът е осъждан и преди.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.
По публикацията работи: Иван Славов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!