27-годишен от Мъглиж е шофирал дрогиран и опитал да избяга

четвъртък, 11 юни 2026, 16:32

Стоп палка полиция

Стоп палка полиция

СНИМКА: Радио Видин

Размер на шрифта

27-годишен жител на град Мъглиж е привчелен като обвиняем за притежание на наркотици, шофиране след употреба на наркотични вещества и опит да избяга от полицията, информират от Районна прокуратура-Стара Загора.

Случаят е от 8 юни. Мъжът, с инициали С.Ш., е спрян с колата си в Мъглиж от полицейски служители. При излизането си от автомобила той побегнал, при което изхвърлил чантата си, в която имало наркотични вещества, а при тестване с техническо средство същото показало, че 27-годишния мъж е управлявал автомобила след употреба на наркотично вещество. Като пробата е показала наличие на амфетамин и метамфетамин.

Повдигнато му е и второ обвинение за това, че без надлежно разрешително е държал  високорискови наркотични вещества, в случая малко количество марихуана и метамфетамин, установено  с химическа експертиза.

Мъжът е осъждан и преди.

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.

По публикацията работи: Иван Славов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!