Напрежение в "Напоителни системи"-Стара Загора след освобождаването на директора

четвъртък, 11 юни 2026, 17:34

Напрежение в "Напоителни системи"-Стара Загора след освобождаването на директора

СНИМКА: Радио Стара Загора - архив

Размер на шрифта

Служителите на „Напоителни системи“ ЕАД – клон Горна Тунджа, Стара Загора започнаха подписка в подкрепа на освободената от длъжността управител на дружеството д-р Анастасия Гидикова.

Според работещите в предприятието уволнението е неоснователно, а причините, които се крият зад него, са политически.  До момента зад подписката застават около 50 от близо 70-те човека от колектива, като заявяват, че са готови и на стачни действия.

Анастасия Гидикова е ръководител на клона от август 2023 година и решението за уволнението идва два месеца преди да изтече 3-годишния ѝ мандат. Според служителите в „Напоителни системи“ – клон Горна Тунджа през този период са направени значителни промени в работата, които са довели до подобряване на финансовите резултати и дейността на предприятието – ремонт на напоителните канали и намаляване загубите на вода, нарастване на поливните площи, увеличение на трудовите възнаграждения и подобряване условията на труд.

Писмото с подписката са изпратени до ръководството на „Напоителни системи“ и принципала - Министерство на земеделието и храните.

Анастасия Гидикова

СНИМКА: Радио Стара Загора

В интервю за Радио Стара Загора Анастасия Гидикова каза, че е научила за освобождаването си от служебен имейл, получен вчера в края на работния ден. В него не са посочени мотиви за отстраняването. Тя уточни, че до момента няма връчена заповед за уволнение, но ѝ е забранен достъпа до дружеството.  

Повече по темата може да чуете от репортажа в звуковия файл:

По публикацията работи: Елена Балабанова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!