Запалиха бригадирския огън в Димитровград

По този начин беше отбелязана 80-годишнината от началото на организираното младежко бригадирско движение, поставено през 1946 година.

събота, 13 юни 2026, 09:43

Запалиха бригадирския огън в Димитровград

СНИМКА: Христо Христов - кор. в Хасково

Размер на шрифта

В Димитровград запалиха бригадирския огън. Така символично беше отбелязана 80-годишнината от началото на организираното младежко бригадирско движение, поставено през 1946 година. Това се случи в единствената запазена историческа сграда, в която се е помещавал щабът на Националната младежка строителна бригада “Млада гвардия”.

На тържеството присъстваха гости от Гълъбово, Ахелой, Свиленград, Кърджали, Пещера. Приветствие към събралите се отправи кметът на община Димитровград Иво Димов, който напомни колко важно е да се съхранява историческата памет и да се поддържа жива искрата на младежкия ентусиазъм и обществена отговорност:

"Много е трудно да обясниш на нашето съвремие за онзи непонятен, безвъзмезден бригадирски труд. Трябва да кажа, че всички ние трябва да направим така, че всички да знаят, когато се наливаха основите какъв живот живяха те!"

По публикацията работи: Ивелина Катанова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!