Новина
Болница в Сливен съобщи, че ще съдейства на МЗ по случай с починала родилка
събота 13 юни 2026 15:48
събота, 13 юни 2026, 15:48
17 000 неродени деца са изгубени в страната през миналата година болница
СНИМКА: БГНЕС
Размер на шрифта
Министерството на здравеопазването започна спешна проверка по случая с починалата през седмицата родилка в сливенската болница „Ева". От лечебното заведение пред БНР обявиха, че ще окажат пълно съдействие на проверяващите органи. Контролът по изясняването на обстоятелствата около смъртта на родилката е възложен на Изпълнителна агенция „Медицински надзор".
Началникът на Акушеро-гинекологичното отделение в болница „Ева" Сливен д-р Марияна Марчева обяви пред БНР, че лечебното заведение е готово да съдейства на проверяващите и едва, след като излязат резултатите от проверката ще коментират трагичния случай.
„Ние изцяло ще съдействаме на всички проверяващи органи и докато не излезе резултатът от аутопсията и от проверката, няма смисъл да даваме изявление, нека да излязат резултатите. Официални изявления след това."
От Министерство на здравеопазването обявиха в страницата си във фейсбук:
„Резултатите от докладите на Изпълнителна агенция „Медицински надзор" ще бъдат оповестени публично веднага след приключване на проверките." Паралелно с проверката в Сливен ще върви и друга проверка – за смъртта на бебе в болницата в Търговище.
По публикацията работи: Ивелина Катанова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!