Новина
Над 100 абсолвенти на Медицинския колеж получиха дипломите си
понеделник 11 ноември 2024 13:56
понеделник, 11 ноември 2024, 13:56
Размер на шрифта
На тържествена церемония днес в Държавна опера – Стара Загора абсолвентите от шест специалности на Медицинския колеж при Тракийски университет получиха своите дипломи и направиха първата стъпка в професионалния си път.
Със среден успех 5.02 випуск 2024 завършва с общо 112 абсолвенти от специалностите: „Рехабилитатор“, „Медицински лаборант“, „Помощник-фармацевт“, „Медицински оптик“, „Медицински козметик“, „Протезист, ортезист и ортопедист“.
На церемонията, с полагане на клетва, те обещаха да посветят знанията и уменията си в полза на хората.
Специални гости на официалната церемония от Община Стара Загора бяха: Надежда Чакърова, зам.-кмет с ресор „Образование и младежки дейности“ и Радостин Танев, зам.-кмет с ресор „Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“, съобщиха от общинския пресцентър.
Надежда Чакърова връчи дипломата на отличничката Екатерина Тончева, специалност „Рехабилитатор“, която завърши с успех от 5.89. От името на Община Стара Загора, г-жа Чакърова подари на Екатерина изданията на „Известните лица на Стара Загора“. В своето приветствие тя поздрави всички завършващи за упоритостта и труда, които са вложили през годините на обучение и им пожела здраве, вдъхновение, отдаденост, успешна реализация и много бъдещи професионални успехи.
Зам.-кметът Радостин Танев връчи диплома на Мариана Георгиева, която завърши специалност „Помощник-фармацевт“ с отличен успех 5.93.
Ректорът на Тракийски университет-Стара Загора, проф. д-р Добри Ярков, пожела на абсолвентите здраве, успехи и да бъдат „носители на знанието и светлината“.
„През целия си живот трябва да надграждате знанията си, да продължавате да се учите и да усъвършенствате своята квалификация. Вие сте бъдещите посланици на нашия университет,“ подчерта проф. Ярков и ги насърчи да се реализират в България.
Директорът на Медицинския колеж, доц. Павлина Тенева, изрази гордост от постигнатото от завършващите и високите им академични постижения.
Повече от 75 години Медицински колеж – Стара Загора е символ на престиж и традиции, който изпълнява своята мисия да подготвя висококвалифицирани здравни професионалисти.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!