Новина
Поставиха заграждения около градинката с кедрите в кв. "Аспарухово", пет от седемте кедъра вече са отсечени
сряда 7 август 2024 03:47
сряда, 7 август 2024, 03:47
Размер на шрифта
Градинката с кедрите в центъра на район "Аспарухово", които жителите на квартала се опитват да опазят, тази сутрин осъмна заградена. Малко след пет часа група работници сложиха подвижни огради. Малко по-късно, в тъмните часове, се е пристъпило към отрязването на дърветата. Припомняме, че теренът е частен, инвестиционното намерение за участъка, по който непосредствено преминава едно от двете отводнителни санитарни дерета, е за 6-етажна жилищна кооперация.
От БНР-Радио Варна информирахме кмета на града Благомир Коцев, който изпрати на място полиция, която да спре изсичането.
Хората се събират на мястото.
Очаквайте подробности!
Предисторията на казуса и протеста на хората може да откриете в линка
снимки: Даниела Стойнова
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!