Новина
След изсичането на над половинвековните кедри аспаруховци внасят граждански иск срещу строежа
четвъртък 8 август 2024 05:36
четвъртък, 8 август 2024, 05:36
Размер на шрифта
Недоволни от изсичането на 60-годишните ливански кедри в кв. "Аспарухово" внасят граждански иск в Районната прокуратура срещу проекта за изграждане на жилищна кооперация. Жители на квартала не успяха да скрият болката си от унищожаването на дърветата в центъра, превърнали се в символ за поколения. Те са категорични, че ще се борят докрай. Мотивирало ги е по думите им и безпардонното отношение на инвеститора, който е потъпкал общественото мнение.
Аспаруховци отново на протест заради отсечените дървета
Вече са събрани 300 подписа срещу разпореждането с общински и държавни имоти, които според вносителите на подписката ощетяват жителите на южния квартал на Варна. Корупцията е голяма и решава съдбата на всички граждани, посочиха участници в протест срещу изсичането на кедрите. Те попитаха как този парцел се е озовал в частни ръце.
Вече са събрани 300 подписа срещу разпореждането с общински и държавни имоти, които според вносителите на подписката ощетяват жителите на южния квартал на Варна. Корупцията е голяма и решава съдбата на всички граждани, посочиха участници в протест срещу изсичането на кедрите. Те попитаха как този парцел се е озовал в частни ръце.
В един момент всички ще се събудим в бетонно гето, изказаха притесненията си те. Хората се чудят в други държави как да залесят, а тук унищожават живи организми, подчертаха още включили се в акцията.
Чуйте повече в звуковия файл:
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!