Фестивал на лавандулата ще се проведе през юни в Генерал Тошево

сряда, 21 май 2025, 16:30

Фестивал на лавандулата ще се проведе през юни в Генерал Тошево

СНИМКА: lavenderforum.bg

Размер на шрифта

Национален Фестивал на лавандулата ще се проведе за единадесети път на 21 юни на площад “Бялата лястовица” в Генерал Тошево, съобщиха от общинската администрация.
Организатори са местната администрация и Национално сдружение на производители на лавандула.
Празникът ще започне с пешеходен преход до лавандулови насаждения и дестилерия в околностите на Генерал Тошево. На площад "Бялата лястовица" ще бъде подредена фотоизложба, както и лавандулов базар.
Ще има лавандулова работилница за деца, както и изложение на земеделска техника.
Концерт за жителите и гостите на Генерал Тошево ще изнесе Тони Димитрова.

По публикацията работи: БНР екип

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!