Новина
ГДБОП влезе в кметството на район "Приморски" заради Баба Алино (ВИДЕО)
четвъртък 25 юни 2026 16:22
четвъртък, 25 юни 2026, 16:22
СНИМКА: Даниела Стойнова
Размер на шрифта
Полицията, съвместно с Главна дирекция "Борба с организираната престъпност", провежда акция в кметството на район "Приморски" по случая със строителството в местността Баба Алино. Сградата се охранява.
Извършват се претърсвания в административни помещения, архив и служебни кабинети, съобщиха от полицията.
Действията се извършват след издадени съдебни разрешения в рамките на досъдебно производство, свързано с проверка на данни за издаване на удостоверения за търпимост въз основа на неверни обстоятелства. Разследването се провежда под ръководството и надзора на Районна прокуратура. В акцията участват служители на Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП) и Областната дирекция на МВР – Варна.
Припомняме, по разпореждане на временно изпълняващия функциите главен прокурор Ваня Стефанова обвинители от Върховна касационна прокуратура са изпратени във Варна, за да се включат в разследването на изградения край Варна комплекс.
От държавното обвинение съобщиха, че се проучват материалите по делата и заедно с наблюдаващите прокурори трябва да се направи оценка на събраните доказателства.
По публикацията работи: Елисавета Илиева
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!