Спорт

Новина

Шест медала за СК "Бъдин" в Перник

понеделник, 1 юни 2026, 13:36

Шест медала за СК "Бъдин" в Перник

СНИМКА: СК "Бъдин"

Размер на шрифта

Силно представяне записаха състезателите на видинския клуб "Бъдин", които завоюваха пет медала от турнира по самбо за деца "Купа Перник". Шампиони в своите категории станаха Ивайло Петков и Дари Тихомиров. Сребърни отличия спечелиха Андрей Владимиров, Вяра Славчева и Александра Ангелова. На крачка от медалите останаха Божидар Бориславов, Стефан Венциславов и Томас Александров.

Турнирът бе организиран от СК "Кракра Пернишки" в партньорство с Община Перник и Българската федерация по самбо.

Ден по-рано Перник бе домакин и на надпреварата "Аз обичам джудо", където отново Ивайло Петков стана шампион. Отлично се представиха Майкъл Александров и Никола Николов, които, въпреки че бяха най-малки в своята възрастова група, изиграха по шест срещи и останаха съвсем близо до отличията.

Успехите от Перник съвпаднаха с юбилея на клуба – 10 години от създаването на СК "Бъдин".

По публикацията работи: Моника Йончева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!