Автор:
Жоро Александров
сряда 3 юни 2026 14:32
сряда, 3 юни 2026, 14:32
СНИМКА: Община Враца
Размер на шрифта
Община Враца продължава кампанията за безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци и излязла от употреба битова техника.
На 6 и 7 юни специализирани контейнери тип "лодка" ще бъдат разположени на четири места в централната градска част – на ул. "Петропавловска" зад Регионалния исторически музей, на ул. "Хан Аспарух" в района на Калядата, на ул. "Граф Игнатиев" в района на ресторант "Амброзия" и на бившия ТИР паркинг между бул. "Васил Кънчов" и ул. "Спортна".
Гражданите могат безплатно да изхвърлят дивани и друга мека мебел, гардероби, шкафове, матраци, маси и столове. В контейнерите могат да се оставят и излезли от употреба електроуреди като перални, хладилници, печки, прахосмукачки, ютии и друга битова техника.
Събраните отпадъци ще бъдат извозени от екипите на БКС на 8 юни.
От общинската администрация напомнят, че в контейнерите не се допуска изхвърлянето на строителни отпадъци, автомобилни гуми, бои, лакове и опасни химически вещества.
По публикацията работи: Гергана Панова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!