сряда 3 юни 2026 15:13
сряда, 3 юни 2026, 15:13
СНИМКА: АЕЦ „Козлодуй”
Размер на шрифта
На официална церемония бяха наградени победителите в конкурса за рисунка "АЕЦ – енергия за чиста природа". По време на събитието в Дома на енергетика в Козлодуй, беше открита и изложба с отличените творби на младите художници.
В категория "Традиционна рисунка" участваха 90 автори, които пресъздадоха в своите творби вижданията си за АЕЦ "Козлодуй" и нейния принос за чистата природа. В дигиталния формат на конкурса се включиха 15 участници.
Изложбата с наградените картини е подредена в главното фоайе на Дома на енергетика в Козлодуй и ще бъде достъпна за посетители до края на юни.
Инициативата привлече интереса на деца и младежи от цялата страна. Целта на конкурса е да продължава да популяризира ядрената енергия като надежден източник на чиста енергия и важен фактор за опазването на околната среда.