Спорт

Новина

"Монтана" е домакин на финали на ученически игри по волейбол

четвъртък, 4 юни 2026, 15:34

"Монтана" е домакин на финали на ученически игри по волейбол

СНИМКА: Любо Андреев

Размер на шрифта

Монтана е домакин на финалите на УСИ по волейбол за юноши 8-10 клас. От днес до неделя 10 отбора от страната ще спорят за първото място. Надпреварата в зала "Огоста" бе открита от заместник кметът на Монтана Тихомир Антонов:


"Радвам се да видя толкова много отдадени участници, готови да дадат най-доброто от себе си на този велик спорт за България, особено през последните години. Нека днешния ден бъде празник на честната игра, взаимното уважение и на победителите. Желая успех на всички!"


Монтана е представена от тима на математическата гимназия, воден от учителя по физическо възпитание Николай Михайлов. Другите отбори са от училища от Враца, Смолян, Разград, София, Етрополе, Кърджали, Бургас, Червен бряг и Варна. Организатор на финалите е Българската асоциация спорт в училище, а на месно ниво е Областен ученически спортен клуб "Монтана" на Сашо Борисов:


"Освен, че сте добри ученици, полагате и достатъчно усилие да се развивате в спорта и за това ви пожелавам така да се чувствате винаги, добре в училище и заедно на спортните площадки. "


Отборите са разпределени в две групи от по 5 отбора, а финалите са в неделя.


По публикацията работи: Моника Йончева

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!