Спорт

Новина

Врачански атлети със силно представяне на национален шампионат

сряда, 10 юни 2026, 16:15

Врачански атлети от клуб "Ивайло Младенов"

Врачански атлети от клуб "Ивайло Младенов"

СНИМКА: СКЛА "Ивайло Младенов"

Размер на шрифта

Състезатели на врачанския клуб по лека атлетика "Ивайло Младенов" записаха поредно силно представяне на национален шампионат. В надпреварата до 18 години състезатели от града под Околчица заслужиха куп медали и се отчетоха с призови класирания.

Щафетата на 4 по 400 метра в състав: Кристиян Боянов, Георги Пенков, Александър Иванов, Виктор Иванов, спечели златото. Същата команда остана на крачка от титлата и в късия спринт, като на 4х100 м врачани останаха със сребърните отличия.

Кристиян Боянов остана втори на троен скок и се нареди четвърти в сектора за скок дължина.

Клара Димитрова спечели сребърен медал в скока на дължина и остана на пета в спринта на 100 м. 

Любомир Ивайлов е шести на скок височина. Рая Спасова се нареди на седмо място на дълъг скок, а Виктор Иванов е осми място на 400 м.

Анжелина Петкова, която участва на троен скок извън класирането, пък започна сезона подобаващо с 12.96 м.

По публикацията работи: Жоро Александров

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!