Спорт

Новина

Даниела Уолън остава в баскетболния "Монтана"

сряда, 10 юни 2026, 17:05

Монтана, баскетбол

Монтана, баскетбол

СНИМКА: Любо Андреев

Размер на шрифта

Женският баскетболен тим на Монтана си осигури първо чуждестранно попълнение. Днес Даниела Уолън подписа за още един сезон с шампиона и носител на купата на България, и шампион на Адриатическата лига.


Даниела Уолън реши да остане за още една година в зала „Младост". Въпреки, че е имала предложения и от други отбори, участници в Адриатическата лига, Спортист №1 на Монтана за 2025 година остава при нас, сподели треньорът на Монтана Преслав Пешев.

"Даниела е страхотен играч, човек може да кажем, виждате как допринася за атмосферата в отбора, за химията в отбора... На 90 % от българките ще бъдат в отбора и през следващия сезон."

Тази година Монтана подаде заявка за участие в Еврокъп. Същевременно ще играе в българското първенство и Адриатическата лига.

"Това е нормалната следващата крачка за нашия клуб, който през последните години търпи едно добро развитие... Еврокъп е едно сериозно ниво и сцена, на която мисля, че клубът има място да изяви...", допълни Преслав Пешев.

Женският баскетболен тим на Монтана ще стартира лятната си подготовка на 20 август.

По публикацията работи: Генади Вельов

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!