Автор:
Петко Котларски
петък 12 юни 2026 10:54
петък, 12 юни 2026, 10:54
СНИМКА: Фейсбук
Размер на шрифта
Учениците от СУ „Иван Вазов“ – гр. Мездра, взели участие в традиционния Национален туристически поход „Козлодуй – Околчица“ получиха награди. За своето отлично представяне те бяха отличени от Българския туристически съюз (БТС). Те заслужиха престижното първо място в категория „Културно-масова дейност“, за което получиха купа, почетен плакет и грамота. Наградите бяха връчени лично от директора на учебното заведение – Мариела Горанова, която поздрави учениците и техните ръководители – Асенка Цветина и Николай Лозанов.
Специален жест към младите родолюбци направиха и от Туристическо дружество „Искър – Мездра“, които изпратиха поздравителен адрес до походниците. В него те изразиха своята гордост от постигнатия голям успех и признателност за това, че младото поколение съхранява и развива туристическите традиции в региона.
По публикацията работи: Полина Тодорова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!