петък 12 юни 2026 16:21
петък, 12 юни 2026, 16:21
СНИМКА: „Бъдин Волей“, „Бдин-Вида“
Размер на шрифта
Видинските волейболни отбори се представиха на високо ниво в междурегионалния турнир от Държавното първенство за момичета до 13 години. След предварителните квалификационни турнири, в Троян се срещнаха осемте най-добри тимове от регионите „Хемус" и „Добруджа", обхващащи цяла Северна България.
Състезателките на „Бъдин Волей" заслужено спечелиха сребърните медали, като бяха съвсем близо и до шампионската титла. Възпитаничките на треньорката Кристина Георгиева оглавиха група „А", след като надиграха „Любо Ганев Автосвят" (Русе) и „Олимпиец" (Плевен), и отстъпиха единствено на „Варна ДКС". В полуфиналите те се наложиха категорично над „Спартак" (Варна), а във финалната среща отстъпиха на „Бултекс" (Варна) в оспорвана среща след тайбрек.
Другият видински представител – „Бдин-Вида", бе в група „Б". Момичетата на треньорката Снежка Гечева се представиха достойно, като постигнаха победа над домакините от „Троян Волей", но загубиха от бъдещия шампион „Бултекс" и бронзовия медалист „Спартак" (Варна). В срещата за петото място видинчанки се наложиха над „Варна ДКС" и по решение на организаторите също бяха отличени с медали.
В тази възрастова група не се провеждат национални финали, като междурегионалните турнири представляват последният етап от държавното първенство.
По публикацията работи: Елизабет Христова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!