Новини

Новина

Видински отбори ще участват в Националното състезание по роботика

неделя, 14 юни 2026, 09:10

Отбори по роботика ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин

Отбори по роботика ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин

СНИМКА: БНР

Размер на шрифта

Пет от шестте отбора по роботика на ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин, които участваха в Регионалното състезание по роботика, се класираха за Националното състезание по роботика в София, което ще се проведе на 20-21 юни, казва менторът им Десислава Цокова:



Смятам, че постигнахме много високи резултати, дори надминаха очакванията ми. Защото от 6 отбора от нашето училище 5 са класирани за финалите при положение, че в България  общо се състезавали 80 отбора. Ще участват със същите теми и разработки по проекти, децата всеки ден се събират и се подготвят , изчистват мисии, препрограмират нови неща, имат нови идеи. 


В категория SPIKE A се класираха 2 отбора от общо 12 допуснати. Това са CyberSamurais и IRONFIGHT.  В категория EV3 A се класира 1 отбор Robopro от общо 5 допуснати. В категория EV3 Premier се класираха 2 отбора от общо 4 допуснати. RoboXtreme и Gear heads.



За националното състезание по роботика в София от област Видин са се класирали още:  два отбора на СУ "Цар Симеон Велики" и един отбор  на ППМГ "Екзарх Антим Първи" Видин.




По публикацията работи: Недка Лилкова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!