Автор:
Недка Лилкова
неделя 14 юни 2026 09:10
неделя, 14 юни 2026, 09:10
Отбори по роботика ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин
СНИМКА: БНР
Размер на шрифта
Пет от шестте отбора по роботика на ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин, които участваха в Регионалното състезание по роботика, се класираха за Националното състезание по роботика в София, което ще се проведе на 20-21 юни, казва менторът им Десислава Цокова:
Смятам, че постигнахме много високи резултати, дори надминаха очакванията ми. Защото от 6 отбора от нашето училище 5 са класирани за финалите при положение, че в България общо се състезавали 80 отбора. Ще участват със същите теми и разработки по проекти, децата всеки ден се събират и се подготвят , изчистват мисии, препрограмират нови неща, имат нови идеи.
В категория SPIKE A се класираха 2 отбора от общо 12 допуснати. Това са CyberSamurais и IRONFIGHT. В категория EV3 A се класира 1 отбор Robopro от общо 5 допуснати. В категория EV3 Premier се класираха 2 отбора от общо 4 допуснати. RoboXtreme и Gear heads.
За националното състезание по роботика в София от област Видин са се класирали още: два отбора на СУ "Цар Симеон Велики" и един отбор на ППМГ "Екзарх Антим Първи" Видин.
По публикацията работи: Недка Лилкова
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!