неделя 14 юни 2026 15:50
неделя, 14 юни 2026, 15:50
Кристен Радуканова, награждаване
СНИМКА: Личен архив
Размер на шрифта
Състезателката на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Кристен Радуканова спечели два златни медала от турнира "Никола Вълчанов" в Габрово.
Видинската атлетка триумфира в спринтовете на 100 и 200 метра при жените. На по-късата дистанция тя финишира за 11.80 секунди, а на 200 метра записа личен рекорд – 23.55 секунди.
Силните резултати тази година осигуриха на Радуканова място в националния отбор за Балканското първенство по лека атлетика, което ще се проведе във Волос, Гърция, през следващия уикенд.
19-ото издание на турнира "Никола Вълчанов" бе организирано от ЛК "Тот-атлет" – Габрово с подкрепата на Община Габрово и Българската федерация по лека атлетика и отново събра част от водещите български състезатели.
Атлетическият уикенд в Габрово продължава и днес на стадион "Христо Ботев", където се провежда националният шампионат за момичета и момчета под 14 години.
По публикацията работи: Генади Вельов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!