Репортаж
На "Московска" 33 си прехвърлят топката и се обвиняват за лифтовете на Витоша
понеделник 20 май 2024 11:38
понеделник, 20 май 2024, 11:38
Размер на шрифта
Спирането на Симеоновския лифт е недопустимо и дава право на Общината да си върне лифтовете на Витоша, твърдят общинските съветници от ГЕРБ-СДС.
Столична община веднага трябва да наложи на собственика предвидената по договор неустойка от над 8 млн. лева. Нямаме нито един работещ лифт, което е фрапиращо неизпълнение на договора. Това е основание да се пристъпи към развалянето му и София да си получи обратно лифтовете, без да плати нито един лев.
"Групата на "Промяната" в София и кметът Терзиев защитават интересите на приватизатора. Нищо друго не може да обясни напълно невярното твърдение на председателя на общинския съвет Цветомир Петров, че срокът за следприватизационен контрол е изтекъл. Това е лъжа. Срокът е 25 години, а именно - до 2032 г.", е позицията на ГЕРБ-СДС.
Според Васил Терзиев:
"ГЕРБ се опитват да прехвърлят вината за нещо, което те са сътворили, не някой друг. ГЕРБ трябва да се научат да си поемат отговорността за проблемите, които са създали. Витоша е изцяло тяхно дело".
"Софиянци искат работещи лифтове на Витоша. Ще бъде намерено решение", увери кметът Васил Терзиев.
Подробности чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!