Новина
Националният съвет на "Да, България" обсъжда идеята на ДСБ за "технически кабинет"
понеделник 8 юли 2024 05:14
понеделник, 8 юли 2024, 05:14
Размер на шрифта
В съобщение на Фейсбук страницата на "Да, България" се посочва, че днес на заседание на Националния съвет на партията ще бъде обсъдено предложението на ДСБ от вчера за "технически кабинет" с третия мандат.
"Опит за третия мандат с "технически кабинет" би имал смисъл, ако в този парламент има максимално широко мнозинство за демонтиране на модела "Пеевски" - реформиране и освобождаване на завладените правоохранителни органи и гарантиране на независимостта на съда - нещо, което заложихме в нашия меморандум и с което се явихме на тези избори", се казва в публикацията. За неин автор е посочен Божидар Божанов.
Каквото и правителство да има, за да решим политическата криза, трябва пред скоби да бъде реформата в съдебната система, категоричен бе Божанов във вчерашното си интервю за БНР.
По публикацията работи: БНР екип
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!