От деня

Новина

Дигитална среща на върха започва в Кипър

сряда, 17 юни 2026, 02:26

Дигитална среща на върха започва в Кипър

СНИМКА: Pexels/Julian Freudenhammer

Размер на шрифта

Дигиталният суверенитет и технологичната устойчивост на Европа, по-широката цифрова програма на ЕС и развитието на изкуствения интелект са в центъра на двудневния форум на високо ниво, който започва днес в Никозия. Той е в рамките на кипърското председателство на Съвета на ЕС.

Международната конференция на тема "Оформяне на следващата дигитална граница" се провежда в определящ момент за дигиталното бъдеще на Европа и готовността на страните членки за цифровата ера, заявиха от кипърското европредседателство.

Представители на европейски правителства и институции, висши ръководители от технологичната индустрия, изтъкнати учени от академичните и изследователските среди ще дискутират в Никозия възможностите, предизвикателствата и решенията за дигиталната трансформация в Европа.

Диалогът на най-високо политическо и експертно ниво ще постави силен акцент върху бързото развитие на изкуствения интелект, киберсигурността и укрепването на цифровия единен пазар на ЕС. Сред приоритетните теми на конференцията е защитата на непълнолетните онлайн, подчертаха от министерството на дигиталната политика.

Специална сесия е посветена на регионалното сътрудничество и международните партньорства за постигането на устойчиво цифрово бъдеще.

По публикацията работи: Мария Петрова

Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!