Автор:
Светослава Кузманова
понеделник 22 юни 2026 13:53
понеделник, 22 юни 2026, 13:53
СНИМКА: БТА
Размер на шрифта
В началото на следващата година трябва да стартира проектът по разработването на новия план за управление на природен парк "Витоша", съобщи министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова след съвместна среща между законодателната и изпълнителната власт за бъдещето на парка.
По думите на министър Карамфилова има воля за дългосрочно развитие:
"С този план на практика се урегулират целите и допустимостта на конкретните дейности в зоните по целия обхват на природен парк "Витоша", основно зониранията на парка, въведените режими на дейностите, допустимостта в съответните зони и подзони и разбира се, въведените режими по съответните видове дейности".
По думите на регионалния министър Иван Шишков Витоша трябва да бъде запазена, но и да стане достъпна за хората:
"Витоша, вместо да бъде планина от щастие, се превърна в планина от проблеми и сега срокът започва по обратния ред, тоест ние трябва да опишем всички проблеми, които са насложени във времето и когато стартираме всички инициативи и задания, когато започваме да правим промените на закона, ние трябва да знаем всичките тези проблеми във времето и да ги опишем".
Репортаж на Светослава Кузманова в "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.
По публикацията работи: Георги Даскалов
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!